امین مردم
( وبلاگ سابق دفترخانه 75 شوش ) 
قالب وبلاگ
لینک دوستان

جلسه بررسی موضوع نقل و انتقال و مالکیت وسیله نقلیه در محل سالن کنفرانس مجتمع قضایی 22 بهمن به ریاست دادستان عمومی وانقلاب کرمان و با حضور مدیرکل ثبت اسناد و املاک، رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان، مدیر کل امور مالیاتی وجمعی از سردفتران اسناد رسمی برگزار شد.

 به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، دادستان کرمان در این نشست با اشاره به بخشنامه ناجا و رویه جاری تعویض پلاک ونقل وانتقال وسایل نقلیه موتوری وغیر موتوری گفت: حذف انتقال سندرسمی مالکیت وسایل مذکور در دفاتر اسناد رسمی، خلاف قوانین موضوعه از جمله ماده 29 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی می باشد.

 وی افزود: این فرآیند علاوه بر اینکه اشکالاتی در روند رسیدگی در سیستم قضایی بالاخص در اجرای احکام قضایی پدید خواهد آورد،مشکلات عدیده ای نیز از قبیل عدم استیفای مالیات نقل وانتقال خودرو، تضییع مبالغ کلانی از حقوق دولت در سطح کشور وحقوق شهرداری‌ها ،تزلزل در مالکیت اشخاص نسبت به وسائط نقلیه، تعارض دراسناد مالکیت خودرو و سر درگمی مردم در پی خواهد داشت.

 دادستان کرمان تأکید کرد: باید مبادی ذیربط در اسرع وقت به طریق مقتضی رویه فعلی را اصلاح و افراد قبل از تعویض پلاک خودرو مبادرت به انتقال رسمی سند مالکیت در دفاتر اسناد رسمی و ادای حقوق دولتی و شهرداری‌ها کنند و متعاقب آن نیز تعویض پلاک ونهایتا برای آخرین مالک رسمی کارت صادر شود.

وی اظهار کرد: برگ سبزی که تحت عنوان سند مالکیت خودرو توسط مراکز تعویض پلاک صادر می‌شود، ارزش اسناد رسمی را نداشته و دارنده این برگه به عنوان مالک رسمی خودرو شناخته نمی شود. لذا مردم عزیز که قصد خرید یا فروش خودرو خود را دارند ،باید معاملات وسیله نقلیه را در دفاتر اسناد رسمی به ثبت برسانند

 

منبع: سازمان ثبت اسناد و املاک کشور

[ ۱۳٩۱/۳/٢۳ ] [ ٦:۱۱ ‎ب.ظ ] [ دفتریار امین حاذقی ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

در این فضای مجازی سعی در ایجاد روندی مناسب جهت تعامل و بررسی فضای موجود و کسب و ارائه موارد بهتر در این عرصه بدون هیچگونه جبهه گیری شخصی هستم پیشاپیش دست شما دوست و همکار گرامی را به گرمی فشرده و از نقد و پیشنهادات شما با کمال میل استقبال میکنم امید است که در این قطار همسفری مناسب باشم شایان ذکر است که مدیریت این وبلاگ توسط سردفتر صورت نمی پذیرد پس بدیهی می باشد که مسئولیتی در خصوص مطالب منتشر شده در این وبلاگ متوجه ایشان نمی باشد و بنده متضمن آن می باشم با احترام - مدیریت وبلاگ " دفتریار امین حاذقی "
صفحات دیگر
امکانات وب
سخن روز

اوقات شرعی موزیک